apartmanprimori@gmail.com Rezervácie a obsadenosť

1

Auto si treba požičať cez veľký portál alebo leteckú spoločnosť. Túto možnosť vám letecký prepravca ponúkne vždy po kúpe leteniek a väčšinou ide o najlacnejšie ponuky. V prípade, že by sa vám niečo pri požičiavaní nepozdávalo, budete mať takto lepšiu vyjednávaciu pozíciu, nakoľko požičovne si neradi kazia meno u veľkých poskytovateľov a pri probléme sa ho snažia radšej vyriešiť k vašej spokojnosti. Prípadná vaša reklamácia u veľkého poskytovateľa by mohla viesť k ukončeniu spolupráce, čo je pre požičovne nevýhodné.

2

Dajte si pozor na poistenie. Dnes je bežné, že poistenie uzavriete so spoluúčasťou na prípadnej škode približne 1000 eur. Avšak táto spoluúčasť sa dá pripoistiť, takže v prípade, že by k niečomu prišlo, tak vám pripoistenie nahradí spoluúčasť. Bez takto plne krytého poistenia je požičanie auta rizikom, nakoľko sa môže stať, že vás škrabanec, ktorý vám pri parkovaní niekto spôsobí, môže vyjsť spomínaných 1000 eur.

3

Pri preberaní auta si porovnajte škrabance a poškodenia na aute s reportom o aute, ktorý vám dá požičovňa. Veľakrát sa stane, že nejaký škrabanec nie je v reporte zaznačený a môže vám byť dávaný za vinu pri vrátení auta. Určite odporúčame si celé auto pri preberaní odfotiť z každej strany, prípadne vytvoriť video vo vysokom rozlíšení.

4

Skontrolujte si v zmluve podmienky o natankovaní paliva. Väčšina požičovní vám auto odovzdá s plnou nádržou a vyžaduje ho s plnou nádržou aj vrátiť. V opačnom prípade vám budú účtovať poplatok, ktorý býva výrazne vyšší ako je hodnota plnej nádrže.

5

Pri výbere auta myslite na svoje potreby. Ak idete na dovolenku s dvomi malými deťmi, dbajte o to, aby malo auto dostatočne veľký kufor na všetku batožinu. Svoj sen o požičaní kabrioletu si odporúčame plniť na inom type dovolenky, keď batožina ide bokom a ste len dvaja.


Prajeme šťastnú cestu!

Súhlas so spracovaním osobných údajov

Dotknutá osoba v súlade s príslušnými ustanoveniami zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len ,,ZoOOÚ“) potvrdzuje správnosť a aktuálnosť svojich osobných údajov uvedených v kontaktom formulári. Dotknutá osoba týmto čestne vyhlasuje, že udeľuje prevádzkovateľovi svoj výslovný, slobodný, vážny a bezvýhradný súhlas so spracúvaním jej osobných údajov v rozsahu: meno, priezvisko, telefonický kontakt, e-mailová adresa na účel kontaktovania dotknutej osoby ako záujemcu o spoluprácu v informačnom systéme sprostredkovateľa ,,klienti“ počas doby 180 dní od udelenia tohto súhlasu. Dotknutá osoba má právo kedykoľvek odvolať tento súhlas so spracovaním osobných údajov rovnakým spôsobom, akým ho udelila. Odvolanie súhlasu nemá vplyv na zákonnosť spracúvania osobných údajov založeného na súhlase pred jeho odvolaním. Práva dotknutej osoby vymedzujú najmä §§ 19 – 30 ZoOOÚ. Práva a povinnosti sprostredkovateľa, ako prevádzkovateľa, vymedzujú najmä §§ 31 – 46 ZoOOÚ. Dotknutá osoba potvrdzuje, že sprostredkovateľ splnil svoju oznamovaciu povinnosť v rozsahu požadovanom ZoOOÚ. Dotknutá osoba berie na vedomie, že na zabezpečenie toho, že spracúvanie jej osobných údajov sa vykonáva v súlade so ZoOOÚ sprostredkovateľ prijal primerané technické, organizačné a personálne opatrenia zodpovedajúce spôsobu spracúvania osobných údajov, pričom zobral do úvahy najmä použiteľné technické prostriedky, dôvernosť a dôležitosť spracúvaných osobných údajov, ako aj rozsah možných rizík, ktoré sú spôsobilé narušiť bezpečnosť alebo funkčnosť jeho informačných systémov. Sprostredkovateľ bude s osobnými údajmi dotknutej osoby zaobchádzať a nakladať v súlade s platnými a účinnými právnymi predpismi.